O NÁS

Spoločnosť PROFINEX FOOD bola založená v roku 2012, ako člen obchodno investičných spoločností skupiny PROFINEX holding.

Našou vášňou a zároveň hlavným predmetom činnosti je spracovanie a obchodovanie s poľnohospodárskymi komoditami a zabezpečovaním súvisiacich služieb. Svoju povesť staviame na kvalitných základoch, preto používame iba suroviny, ktoré spĺňajú naše vstupné kritéria, neobsahujú žiadne zvyšky kukurice, pšenice, sóji, a ďalších. Aby sme dokázali udržať najvyššiu kvalitu, pracujeme s najmodernejším optickým triedičom, ktorý sa stará o to, aby sme predišli akejkoľvek kontaminácii našich produktov. Priebežným cieľom našich špecialistov je spracovávať čo najväčšie množstvo produktov v BIO kvalite. Našou hlavnou činnosťou je výroba organických BIO lúpaných slnečnicových semien na výrobnej ploche viac ako 3000 m2.

Naša spoločnosť je držiteľom viacerých certifikátov, ktoré zaručujú prísnu kontrolu všetkých postupov v našej výrobe. Podnikáme poctivo a zodpovedne, to znamená, že dbáme na životné prostredie a dodržiavanie všetkých výrobných procesov. Zakladáme si na čistote našich priestorov a na zachovaní stále rovnakej úrovni všetkých našich produktov. Špecialisti na výrobu technických zariadení pravidelne kontrolujú všetky technologické celky, s ktorými pracujeme, a tiež sa starajú o to, aby všetky zariadenia boli inovatívne a na najvyššej úrovni. Aby sme to dokázali zaručiť, spolupracujeme s certifikovanými laboratóriami, ktoré pre nás zabezpečujú kontrolu vstupnej suroviny, ako aj priebežné kontroly počas výrobného procesu. V prípade potreby sme pripravení aj na analýzu produktu priamo u nás – vo vlastnom laboratóriu.

Ako jediní svojho druhu na Slovensku  produkujeme výrobky, ktoré sú určené najmä pre pekárenský priemysel, ale aj pre mnohé firmy z potravinárskeho odvetvia. Vďaka nepretržitej prevádzke a centrálnemu skladu so stabilnou teplotou počas celého roka sme schopní dodávať naše produkty pravidelne počas celého roka v tej najvyššej kvalite.

slnecnica-front

3000 m2

VÝROBNEJ PLOCHY

JEDINEJ NA SLOVENSKU

1500

TON SLNEČNICE

MESAČNE POUŽITÝCH NA VÝROBU

24

HODÍN DENNE

NEPRETRŽITEJ PREVÁDZKY

4

ROKY

NA TRHU

SUROVINY

Používame tie najkvalitnejšie suroviny, ktoré neobsahujú zvyšky kukurice, pšenice, sóji a iné.
Používame najmodernejší optický triedič na zabránenie kontaminácie našich produktov.

BIO SLNEČNICA ČIERNA LINOLEIC

Slnečnica s vysokým obsahom esenciálnej kyseliny linolovej vyšším ako 60 % určená pre potravinárske využitie semien a oleja.


Má vysokú výživnú hodnotu najmä pre vysoký obsah esenciálnej kyseliny linolovej (až 70 %), obsah lyzínu a metionínu v bielkovinách a pre prítomnosť karotenoidov.


Vhodná je i pre živočíšnu výrobu, kde poskytuje veľmi cenné a hodnotné krmivo vo forme výliskov.


Semeno slnečnice musí byť zdravé, vyzreté, bez škodcov a cudzích pachov.


Semeno slnečnice na spracovanie na výrobky pre ľudskú výživu nesmie byť chemicky ošetrované po zbere a nesmie obsahovať zjavne naplesnivené alebo plesnivé semená.

BIO SLNEČNICA ČIERNA HIGH OLEIC

Špeciálna odroda slnečnice s obsahom kyseliny olejovej vyšším ako 78 % z celkového obsahu mastných kyselín.


Slnečnica je určená pre potravinárske využitie semien a oleja. Olej ma vyššiu tepelnú stabilitu preto je vhodný aj na tepelnú úpravu.


Jadrá sú stabilnejšie a pri dlhom skladovaní nežltnú.


Semeno slnečnice musí byť zdravé, vyzreté, bez škodcov a cudzích pachov.


Semeno slnečnice na spracovanie na výrobky pre ľudskú výživu nesmie byť chemicky ošetrované po zbere a nesmie obsahovať zjavne naplesnivené alebo plesnivé semená.

BIO
ĽAN

Semeno olejného ľanu obsahuje 42% tukov, 28% vlákniny a 8% vody.


Dodávaný je v dvoch druhoch ľan hnedý a ľan zlatý, ktorý je vzácnejší pre svoju náročnosť pri pestovaní.


Nachádzajú sa v ňom dve esenciálne poly-nenasýtené mastné kyseliny omega-6 a  omega-3, ktoré tvoria 91% tukov ľanového semena.


Ľanové semeno je potravina s obrovským obsahom biologicky aktívnych látok ako vápnik, železo, draslík, zinok, vitamín E, niacín, vysoký obsah omega -3 mastných kyselín.


Je vhodný pre potravinárske použitie v surovom i tepelne upravenom stave ako aj pre lisovanie oleja.

CERTIFIKÁTY

01
02
03
04
Product certification - BRC Food
logogmpplus
06